Večni optimisti prvič v zgodovini v finalu sodniškega turnirja v odbojki

Večni optimisti prvič v zgodovini v finalu sodniškega turnirja v odbojki, Brajer MVP

Za DOS Ljubljana igrali: Brajer, Kene, Kramar, Kunej, Luzar, Porenta, Saurin, Serec, Strgar, Vrečar

Letošnji turnir odbojkarskih sodnikov so organizirali Korošci v Prevaljah, udeležilo se ga je 6 ekip, poleg domačinov in ljubljanske ekipe še DOS Pomurje, DOS Žalec, DOS Maribor in DOS Dolenjska. Ljubljanski selektor igralec pred tekmovanjem ni bil optimističen: “Če bomo zadnji, bomo dobri.” Na njegovo presenečenje pa se je izkazalo, da je bila ekipa letos veliko bolje telesno pripravljena kot kadarkoli, za neverjetno pozitivno vzdušje na igrišču pa je bila po nizu dobrih servisov selektorja igralca na eni od tekem celo kaznovana z odvzemom servisa in točke zaradi zaslona.

Večni optimisti 2017

Večni optimisti so bili z žrebom uvrščeni v skupino z DOS Dolenjska in DOS Maribor. V prvi tekmi proti DOS Dolenjski, ki je v letošnjem letu podpisala pogodbo z izkušeno podajalko iz DOS Gorenjske, so z zaostankom v nizih z 0:1 izid nato izenačili in si v tretjem nizu priborili zmago. Na tekmi proti DOS Maribor so po težki borbi sicer izgubili z 1:2, kar jih je v nadaljevanju turnirja postavilo v polfinale proti domačinom. Slednji so sicer povedli z 1:0 v nizih, vendar so Večni optimisti dobili tako drugi niz kot odločilnega tretjega in se s tem rezultatom prvič v zgodovini turnirjev uvrstili v finale z večkratnimi zmagovalci turnirja DOS Žalec. Kljub psihološki prednosti nefavorizirane ekipe in močni navijaški podpori predsednice društva in nekdanjega sodnika so Večni optimisti tako v prvem kot drugem nizu morali priznati premoč nasprotnika.

Večni optimisti 2

Večni opitmist Brajer je bil MVP turnirja, bravo!

Brajer

Čestitke ekipi in organizatorjem!!!