Navodila ZOSS glede opreme igralcev

Spoštovani,

SK ZOSS obvešča vse sodnike, da morate upoštevati spodnja navodila:

– Sodniki morate spoštovati in upoštevati navodila Sekretarja tekmovanj in Strokovne komisije o opremi, ki jo nosijo igralci-ke. Posebno se to nanaša na podmajice z dolgimi rokavi in rokavčki, ki jih nosijo igralci,

– v dvorani morate imeti sodniki kopirana pravila o stopnji tekmovanja, ki jo sodite,

– če nosi določeno število igralcev podmajico z dolgimi rokavi ali dodatne rokavče, morajo biti ti (rokavi, rokavčki) enake barve, razen rokavčov libera (to velja za vse kategorije tekmovanj (dečki, kadeti, mladinci, člani),

– če v ekipi igralci nimajo hlačk enake barve (mini, mala, dečki), takim igralcem dovolimo nastopiti in nepravilnost vpišemo v poročilo o tekmi,  razen na  finalnem turnirju, kjer mora biti oprema enotna,

V kategoriji kadetov in mladincev igralcem in igralkam, ki nimajo enake barve hlačk ne smete dovoliti nastopiti na tekmi.

– v dvorani mora biti celoten sodniški zbor ENO uro pred turnirjem, 30 minut pred začetkom prve tekme pa morate biti na igrišču v opremi za sojenje,

– dovoliti igranje tekem, če so zagotovljeni osnovni pogoji in vse pomanjkljivosti vpisati v poročilo o tekmi,

– na klopi za rezervne igralce lahko sedijo samo osebe z licenco ( vodja ekipe ne sedi na klopi, mora pa biti prisoten v dvorani).

Prosimo, da zgornja navodila upoštevate na vseh tekmah pod okriljem Odbojkarske zveze Slovenije.

Z lepimi pozdravi,

DOS Ljubljana