OBVESTILO – kapetani ekip

Spoštovani,

posredujemo vam sklep SK ZOSS glede kapetanov na tekmah DP.

Spoštovani,

Strokovna komisija ZOSS je razpravljala o vprašanju glede kapetana v ekipi, ki ne govori slovenskega jezika.

Strokovna komisija vas obvešča, da sodnik na tekmovanju DP RS uporablja samo slovenski jezik v vseh komunikacijah s kapetanom, kakor tudi ostalimi člani ekipe.

V pristojnosti SK ni, da odloča, kdo v ekipi je lahko kapetan, vendar pa je trdno stališče, da sodnik ni odgovoren zaradi morebitnih nesporazumov v komunikaciji v primeru, kot je naveden. Pri komunikaciji sodnik-kapetan ni dovoljena prisotnost “prevajalca”.

Klubi, ekipe naj rešijo vprašanje, kako bo kapetan zahteval pojasnilo o odločitvi sodnika pri dosojanju napak, izreku ukrepov, najavi pritožb in vsem, za kar je potrebna komunikacija.

Predsednik SK,

Vid Zupančič