MALA ODBOJKA – pravila zaslona

Spoštovani!

Spodaj vam posredujemo vprašanje in odgovor glede sojenja male odbojke.

VPRAŠANJE:

Igralca iz con 2 in 4 v mali odbojki lahko napadata, kar pomeni, da sta igralca prve linije. Za tak konkreten primer zanima trenerja, če imajo lahko dvignjene roke. Se pravi, da se skupaj postavijo vsi trije igralci v polju in dvignejo roke.

ODGOVOR SK ZOSS:

V trenutku izvedbe servisa ekipe v mali odbojki ( igralec cone 1) ostali igralci (igralci cone 2, 3 in 4) ne smejo zakrivati leta žoge proti nasprotni ekipi.  Igralca cone 2 in cone 4 ne smeta stati ob mreži z dvignjenimi rokami in ne tesno skupaj z igralcem cone 3.

Igralca cone 2 in 4 (ekipe, ki servira) prav tako ne smeta stati z dvignjenimi rokami ob servisu svoje ekipe kjerkoli drugje v igrišču.

Igralci cone 2, 3 in 4 se ob servisu ne smejo premikati.

 

Svetujemo, da si sodniki to obvestilo natisnete in ga imate s sabo na tekmah male odbojke, kjer sodite ali pišete zapisnik.

 

Z lepimi pozdravi,

DOS Ljubljana